Spraiga sacīkste, Aupe bez rezultāta
Aiz muguras Eiropas autokrosa čempionāta Latvijas posms Bauskā, sporta kompleksā "Mūsa"– skarba, notikumiem bagāta sacīkste, kas Latvijas braucējiem kopumā bija sarežģīta, taču par spīti likstām tomēr nesa gandarījumu par labiem rezultātiem. Autosportistu vidū pie bagija stūres D-3A klasē sēdās gados jaunais ogrēnietis Dāvis Aupe.
Nodevīgs sajūga defekts liedza Dāvim Aupem, kā arī vēl diviem latviešiem - Anatolijam Abramovam un Armandam Hohfeldam, piedalīties sacīkstē. Līdz ar to paliek neatbildēts jautājums par to, cik īsti spēcīgi ir Latvijas braucēji uz Eiropas fona?
D-3A klases Latvijas braucēju startu savās mājās būtu jānosauc par katastrofu, ja vien izcilu sniegumu savā otrajā Eiropas čempionātā nedemonstrētu Juris Kuļikovskis.
A fināla startā problēma – Muzils, kurš stāvēja pirmajā rindā vidū, bija ielicis atpakaļgaitā, kā rezultātā, kamēr visi brauca uz priekšu, čehs nesās atpakaļ. Ar pamatīgu piepūli Kuļikovskim izdevās izvairīties no sadursmes un turpināt braukšanu.
Nospēlēja arī veiksmes faktors – nelielā aizkavēšanās startā ļāva nedaudz attālināti izvērtēt pirmajā līkumā notiekošo un, kad kļuva skaidrs, ka iekšmalā atkal ir sastrēgums, Juris nesās uz jau izmēģināto ārmalu un apbrauca lielāko daļu finālistu! Izejā no pirmā pagrieziena Kuļikovskis bija ceturtais, sīvā cīņā pozīciju noturot līdz finišam.
Izcils rezultāts viņa otrajā Eiropas sacīkstē, mežonīgā konkurencē. Šī ceturtā vieta ir Latvijas D-3A klases braucēju labākais sasniegums Mūsas trasē kopš 2006. gada, kad otro vietu guva Jānis Boks. Pirms gada Juris savā debijas sacīkstē sasniedza 12. vietu.
Latvijas sportistu rezultāti Mūsā
D-1
4. Aldis Zēbergs
nc Jānis Bogdanovičs
D-3A
4. Juris Kuļikovskis
18. Māris Līcis
nc Jānis Boks
nc Anatolijs Abramovs
nc Armands Hohfelds
nc Dāvis Aupe (Ogre)
D-3
13. Aleksejs Jaluņins
B600 Top-3
1. Ģirts Mūrnieks
2. Aldis Egle
3. Viesturs Tilgass
Izmantotie resursi:
autocross.lv
2009. gada 26. maijā, 13:46, Sports
Ogrenet, foto esports.lv


